اورینگ ( طولی و مدار بسته )

اورینگ

اورینگ چیست؟

 

1) اورینگ مداربسته

اورینگ نوعی واشر مکانیکی با سطح مقطع O بوده که جهت آببندی (سیل) تجهیزات و ماشین آلات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و موجب عدم نشتی سیالات و گازها می گردد. اورینگ ها با توجه به متریال و نوع کاربرد خود، شرایط محیطی متفاوتی را آب بندی می کنند. اندازه اورینگ ها نیز بر اساس قطر بیرونی و ضخامت مشخص می شود.

شرکت آرتاصنعت برین با دارا بودن 2500 سایز قالب اورینگ و موجودی کالا از سایز 3،3 تا 1800 میلیمتر آمادگی خود را جهت تولید و تأمین انواع اورینگ در سایز و متریال های مختلف اعلام می دارد.

 

  • اورینگ معمولی یاSBR

    اورینگSBR دارای قیمت مناسب، مقاوم در برابر سایش و انعطاف پذیر می باشد.

  • اورینگ ضد روغن یا NBR

    اورینگ ضد روغن NBR با دارا بودن خواص مکانیکی چون مقاومت در برابر سایش، روغن های معدنی، گازوئیل، گریس، الکل، حرارت و هم چنین تحمل گستره ی دمایی بین 30- تا 120+ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و نوع معمول آن دارای سختی 70 است.

  • اورینگ ضد گازترش یا HNBR

    اورینگHNBR از اشباع شدن نیتریل با هیدروژن حاصل می گردد و دارای مقاومت بیشتری نسبت به اورینگ NBR در مقابل روغن ها و گازهای خورنده با درجه حرارت بالا می باشد.

  • اورینگNR_SBR

    دارای خاصیت ارتجاعی، استحکام کششی و مقاومت پارگی بالایی می باشد.

  • اورینگ ضد اسید یا EPDM

    دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور دریا، ازون، نور خورشید، الکتریسیته و شرایط سخت جوی است.

  • اورینگ سیلیکون

    اورینگ سیلیکون دارای چسبندگی، مقاومت حرارتی و الکتریکی بالائی است و به دلیل بهداشتی بودن در صنایع غذایی، پزشکی، بهداشتی، داروئی و غیره مورد استفاده قرارمی گیرد. اورینگ سیلیکون قادر به حفظ حالت الاستیسیته در دمای ۶۰ – درجه تا 250+ درجه می باشد و هم¬چنین مقاومت بالایی در برابر اشعه UV خورشید دارد.

  • اورینگ وایتون یا FKM

    اورینگ های وایتون (فلوئوروالاستومرها)، جهت استفاده در برابر حرارت، آب کلردار، اسیدها، بنزین، حلال های شیمیائی، گاز ترش، ازن، آتش و گرما که مقاومت بالائی دارد، استفاده می شود.

2) اورینگ متری

اورینگ متری، کوردهایی هستند که به صورت طولی قابل تهیه بوده و به عنوان سیل تجهیزات و ماشین آلات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت آرتا صنعت برین قادر به تولید انواع اورینگ متری به صورت طولی از ضخامت 1 الی 100 میلیمتر در متریال های ضدخوردگی (NR)، ضدحرارت (Silicon)، ضد مواد نفتی (Viton) و اسیدی (EPDM)، معمولی (SBR) و اسفنجی (Sponge) می باشد.

3) جعبه اورینگ

جعبه اورینگ، به کیت هایی متشکل از اورینگ های حلقوی و سایزهای پر مصرف اطلاق می گردد، که در متریال های NBR ، SILICON ،VITON و EPDM با رنگ های زرد، مشکی و قرمز در شرکت آرتا صنعت برین موجود است. این کیت ها با ابعاد اینچ و میلیمتر و هم چنین مارک های ایران، تایوان، چینی و کره ای موجود می باشند.

فهرست