ورق لاستیکی

ورق لاستیکی

ورق لاستیکی چیست؟

عایق لاستیکی می باشد، که معمولاً به عنوان واشرهای آببندی، کفپوش، ضربه گیر، پرده صنعتی، آببندی سطوح مخازن (رابرلاینینگ) و گسکت مورد استفاده قرار می گیرد.
این ورق ها با حداکثر عرض 150 سانتیمتر و ضخامت 1 الی 50 میلیمتر به صورت دو طرف صاف و یک طرف آجدار در صنایع لاستیک سازی آرتا صنعت برین  قابل تولید و عرضه می باشد، و می توان آن ها را بسته به نوع کاربری با انواع منجید (نخ) در متریال های کتان، پلی استر و ابریشم مسلح نمود.

نحوه تولید ورق لاستیکی

چگونگی تولید این ورق ها به دو روش کلندرینگ و پرسی می باشد؛

 1.        در روش کلندرینگ، مواد خام بین رول های چرخان در دستگاه کلندر عبور نموده و ورق های لاستیکی ایجاد می شود.
 2.        در روش پرسی، مواد خام بین صفحات پرس کننده ی دستگاه پرس قرار گرفته و محصول ورقه ای شکل پخته و تهیه می شود.

 انواع ورق های لاستیکی

 • ورق لاستیکی مصنوعی یاSBR

  قیمت مناسب، مقاومت در برابر سایش، داشتن حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری آن را جهت تولید در موارد عام نظیر لرزه گیر، ضربه گیر، واشر، آببندی آب و هوا و … مناسب کرده است. به نحوی که امروزه بیشترین حجم تولید را در صنعت لاستیک سازی به خود اختصاص می دهد.

 • ورق لاستیکی ضد روغن یا NBR

  لاستیک ضد روغن و ضد فرسایش NBR با دارا بودن خواص مکانیکی عالی در پتروشیمی، نیروگاه ها، ادوات چاپ، پمپ ها و مخازن سوختی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ورق لاستیکی طبیعی یا NR

  دارای خاصیت ارتجاعی و استحکام کششی بالایی می باشد و در پمپ‌های سوخت، واشرها، آب‌بندها، ضربه گیر، لرزه گیر و درزگیرها استفاده می‌شوند.

 • ورق لاستیکی ضد اسید یا EPDM

  دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور، ازون، نور خورشید، الکتریسیته و شرایط سخت جوی است.

 • ورق لاستیکی سیلیکون

  این نوع از لاستیک دارای مقاومت حرارتی بالائی است و به دلیل بهداشتی بودن در صنایع غذایی، پزشکی، بهداشتی و داروئی مورد استفاده قرار
  می گیرد. این مجموعه آماده ارائه ی ورق های سیلیکون در ضخامت 1 الی 15 میلی متر و عرض های150- 120- 100 سانتی متر و رنگ های سفید، قرمز و آبی می باشد. ورق های سیلیکون با ضخامت 1 میلی متر و کیفیت بسیار بالا جهت آب بندی دستگاه های دکورال نیز موجود است.

 • ورق لاستیکی نئوپرن یا CR

  ورق لاستیکی نئوپرن جزء مقاوم ترین و پرکاربردترین ورق های لاستیکی موجود در بازار است که به دلیل خواص قابل توجهی از قبیل استحکام کششی، مقاومت محیطی، ضد اسید و باز، ضد روغن، ضد فشار، سایش و تنش و مقاومت دمایی 40- الی 120+ درجه سانتیگراد مورد استفاده صنایع مختلف شده است. چسبندگی چشم گیر این ورق به سایر الیاف و فلزات و مقاومت بالا در شرایط جوی موجب استفاده این نوع ورق لاستیکی در صنعت ساختمان و صنعت نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی، خطوط انتقال لوله و صنایع هوایی شده است که در این صنایع معمولاً به عنوان لاستیک آب بند، هوابند، واشر، گسکت و رابرلاینیگ مورد استفاده قرارمی گیرد.

 • شرکت آرتا صنعت برین امکان تولید انواع ورق لاستیکی نئوپرن از ضخامت 1 میلی متر به بالا و در عرض های 100 و 150 سانتیمتر را دارد.

 

 • ورق پلی یورتان یا P.U

  ورق های پلی یورتان دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و مواد اسیدی بوده و محدوده مقاومت حرارتی آن ها 25- الی 90+ درجه است. ورق های پلی یورتان با ضخامت 1 الی 50 میلیمتر و در ابعاد 1×2 و 1×1 متر موجود می باشد.
  صنایع لاستیک سازی آرتا صنعت برین وارد کننده و تأمین کننده انواع ورق پلی یورتان از کشورهای آلمان وچین می باشد.

 • ورق لاستیکی وایتون یا FKM

  ورق های وایتون از ضخامت 1 الی 10میلیمترو در عرض 100 الی 120سانتیمتر موجود می باشد. معمولاً ورقهای وایتون جهت استفاده در برابر حرارت، حلال های شیمیائی، گاز ترش، ازن، آتش و گرما که مقاومت بالائی دارد، استفاده می شود.

 • ورق پلاستیکی یا P.V.C

  ورق P.V.C با داشتن خصوصیاتی چون وزن کم، انعطاف پذیری،‌ ضد اسيد، ضد آب، عايق حرارتي و … در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می¬گیرد.

 • ورق PTFE

  ورق PTFE با دارا بودن ویژگی های فیزیکی و شیمیایی بی نظیری مانند: مقاومت سایشی، ضد آتش، عایق حرارتی، مقاوم در برابر اسیدها و مواد شیمیایی، ضد آب و … در صنایع نفت، پتروشیمی، غذایی و شیمیایی کاربرد دارد.

 

فهرست